اللّهُمَ صَلّ عَلی فاطِمَه و اَبیها و بَعلها وَ بنیها وَ السّر المُستوَدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاط به عِلمُکَ

اخبار

  • ۲۶ فروردین، ۱۳۹۷
  • 3578
  • 1
    0

۲۷ فروردین

آزمون نهایی «درس‌هایی از قرآن» در سراسر کشور برگزار می‌شود

 

بیست‌وششمین دوره آزمون نهایی درس‌هایی از قرآن، 27 فروردین‌ در 700 حوزه آموزش و پرورش و با شرکت 100 هزار دانش‌آموز به طور همزمان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس،‌ مسابقه هفتگی دانش‌آموزی درس‌هایی از قرآن در بیش از ۲۸ هزار مدرسه متوسطه اول و دوم با حضور حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دانش‌آموز هرساله همزمان با بازگشایی مدرسه در ماه مهر و تا هفته دوم اسفند‌ماه ادامه دارد. دانش‌آموزانی که در طول این 18 هفته بیشترین امتیاز در کسب کردند براساس سهمیه یعنی یک بیستم، به آزمون نهایی راه می‌یابند.

مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی به عنوان تنها متولی و مجری مسابقات درس‌هایی از قرآن حجت‌الاسلام محسن قرائتی برای برگزاری این آزمون اقداماتی از قیبل: تهیه و چاپ پاسخنامه مسابقه در ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار برگ در قطع A5، چاپ کتاب آزمون نهایی در تیراژ 100 هزار جلد و توزیع در مدارس با هماهنگی و مشارکت آموزش پرورش و تهیه هدایا و جوائز دانش‌آموزان برتر را انجام می‌دهد.

این آزمون در سال جاری بیست‌وششمین دوره خود در 27 فروردین‌ماه اجرا می‌شود و در 700 حوزه آموزش و پرورش با حضور 100 هزار نفر و در مناطق 19‌گانه آموزش و پرورش تهران با حضور بیش از 10 هزار نفر به طور همزمان برگزار می‌شود.

استاد قرائتی و معاونت فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش تهران بزرگ در منطقه ۶، دبیرستان شهید مطهری واقع در خیابان فلسطین بازدید خواهند داشت.

از 100 هزار دانش‌آموزان شرکت‌کننده در آزمون حدود ۳ هزار نفر مورد تشویقات معنوی و مادی از سوی مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی قرار می‌گیرند.

هدایا در سه سطح؛ کمک هزینه عتبات، کمک هزینه مشهد مقدس و کارت هدیه بانکی به مبلغ 250 هزار تومان، 150 هزار تومان و 50 هزار تومان است.

به منظور استمرار ارتباط دانش‌آموزان با قرآن و مفاهیم آن، دانش‌آموزان برگزیده در آزمون نهایی تحت پوشش طرح «اُنس با قرآن» قرار گرفته و با دریافت کتاب‌ها و محتوای آموزشی با مفاهیم قرآنی در فضای مجازی  فعالیت خواهند کرد.

این فعالیت‌ها در کانال تلگرامی «اُنس با قرآن» به آدرس tarheonsebaquran@ که تنها کانال رسمی مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی است، قابل مشاهده است.

برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید حساب کاربری