اللّهُمَ صَلّ عَلی فاطِمَه و اَبیها و بَعلها وَ بنیها وَ السّر المُستوَدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاط به عِلمُکَ

اخبار

  • ۰۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷
  • 3378
  • 0
    0

  

     حجت الاسلام و م المسلمین موحدی نژاد  در جمع معاونان پرورشی مناطق 19 گانه  شهر تهران :

هرچه هدف مقدس تر باشد باید تلاش  ،امید ، استقامت و توکل بیشتر باشد  

درسهایی از قرآن خدمات و برنامه های زیادی برای شهر تهران انجام داده  است   و انتظار می رود تلاش بیشتری  در این برنامه از سوی آموزش و پرورش  انجام بگیرد 

 حجت الاسلام و المسلمین موحدی نژاد مدیرموسسه ترویج فرهنگ قرآنی درجلسه معاونان فرهنگی و پرورشی  مناطق 19 گانه شهرتهران  در روز 29 فروردین حضور یافته  و به مناسبت  اعیاد شعبانیه و میلاد  امام حسین علیه السلام   و جایگاه قیام و حرکت  در اسلام گفتند  دین ما دین قیام و حرکت است . إِنَّ الَّذِينَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا  پیام این آیه این است مکتب ما مکتب حرکت و ایستادگی است  و ما نباید در برابر مشکلات منفعل عمل کنیم .

 

این روزها  مواردی مثل کافی نبودن بودجه و امکاتات بویژه در کارهای قرآنی  نباید بهانه ای باشد  برای کم کار کردن. نباید  ما در مقابل دشمن که این همه تجهیزات و امکانات و بودجه دارد ، دست از فعالیت برداریم  و به خاطر اینکه فلان جناح و حزب الان در رأس قدرت  است اگر هر کاری کنیم به اسم  آنان تمام می شود از فعالیت خود کم بگذاریم  . 

ملاک ما دین اسلام و سیره و روش اهل بیت عصمت و  طهارت  علیهما السلام است . امام حسین علیه السلام وقتی  قیام کرد نفرمودند که یزد قدرت دارد  لشکر و پول دارد ، من چیزی ندارم . حرکت کرد و حرکتش و قیامش  شد نهضت عاشورا که درسی برای تمام ادوار  در طول  تاریخ تا ابدیت  است.

 

بنابراین گلایه از کمبود  و بودجه  در آموزش و پرورش درست نیست .حاج آقا قرائتی  می گفتند : سرمایه دارترین وزارت خانه ، وزارت آموزش و پرورش است چون با میلیونها مغز و فکر سرو کار  دارد .  امام خمینی  رحمه الله علیه در اوج سختی ها و تبعید  دو جلد  کتاب رساله التحریر نوشتند  که در حوزه مورد توجه  است .

هرچه هدف مقدس تر باشد باید تلاش  ،امید ، استقامت و توکل بیشتر باشد. قرآن می فرمایید در زمان مشکلات بیشتر به خدا پناه ببرید .  « وَ فِرُّوا ال الله من الله » 

 مدیرموسسه ترویج  فرهنگ قرآنی در ادامه سخنان خود گفتند.با مشارکت و همکاری شما عزیزان و همکاران آموزش و پرورش استانها و مناطق  بیست و ششمین آزمون نهایی در حدود 700 منطقه  در سراسر کشور برگزار شد . و حاج آقا قرائتی هم در منطقه شش دبیرستان شهید مطهری حضور یافتند  و برای دانش آموزان صبحت کردند  .

 از زبان  مخاطبان برنامه  علت ماندگاری  ودوام 26 ساله درسهایی از قرآن  در درجه  اول به خاطر قرآن و جایگاه آن است و دوم  طبق گته همه فرهنگیان  عزیز و مردم  اخلاص حاج آقا و جذابیت و گیریایی سخنان و روش  ایشان است . 

 خاطرات در دیدارهای استانی و مناطق با مردم مختلف  شهرها داریم  که حتی این برنامه مورد استقبال  اقلیتهای مذهبی هم واقع شده  است در دیداری از یکی مناطق ارومیه یکی از این اقلیتها  می گفت ما در برنامه درسهایی از قرآن شرکت می کنیم  : چون استاد قرائتی  دل ما را نسبت به اسلام نرم کرد  و ما با حقایق  اسلام آشنا کرد  و حاج آقا این کار ادامه بدهند 

 آقای موحدی نژاد گفتند در حوزه پرورشی آموزش و پرورش کارها و برنامه های زیادی انجام می شود  . انتظار ما این است که برنامه درسهایی از قرآن هم  در ردیف سر فصلها وکارهای پرورشی مدارس و مناطق قرار بگیرد .

  وی با بیان اینکه آقای قرائتی  در پیامش  برای شما  عزیزان گفتند : من معلم قرآن هستم،  قرآن می فرمایید  « تعانوا علی البر » کارهای  خوب را کمک کنید  و این کار  را به حساب قیامت بگذارید.

 آقای موحدی نژاد در پایان سخنان خود گفتند: موسسه  ترویج برای شهر تهران خدمات زیادی انجام داده است و تقربیا تمام برنامه های این موسسه در تهران برگزار می شود   برنامه هایی مثل : همایش افتتاحیه  و اختتامه ،؛ آزمون نهایی  ،ضبط های درسهای از قرآن و.. بنابر این انتظار می رود  مناطق آموزش و پرورش  بیشتر در  مسابقات هفتگی درسهایی از قرآن تلاش کنند تا دانش آموزان   به این برنامه جذب بشوند . اگر  انسان قصد انجام کار داشته باشید، موانع را بر می دارد  و راه  آن را پیدا می کنید .

برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید حساب کاربری