اللّهُمَ صَلّ عَلی فاطِمَه و اَبیها و بَعلها وَ بنیها وَ السّر المُستوَدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاط به عِلمُکَ

اخبار

 • ۳۱ تیر، ۱۳۹۷
 • 3014
 • 0
  0

   به گزارش روابط عمومی موسسه ترویج فرهنگ قرآنی   به منظور  مشارکت بیشتر و بهره مندی از نقطه نظرات اولیا و دانش آموزان  در توسعه و بهبود  مسابقه تلویزیونی درسهایی از قرآن  . صبح امروز یکشنبه  31 تیرماه  جلسه مشترکی با برخی از دانش آموزان  و اولیای آنان در منطقه 12 آموزش و پرورش  شهر تهران برگزار شد .

در این  جلسه  هم اندیشی که  حجت الاسلام  و المسلمین  موحدی نژاد  مدیر مؤسسه و آقای تهرانی فرجاد از گروه قرآن سازمان پژوهش   تالیف کتب درسی وزارت آموزش و پرورش  و مسئولین  واحد مسابقات  و روابط عمومی موسسه حضور داشتند . هریک از دانش آموزان و اولیای آنان  دید گاه های خود را در باره برنامه درسهایی از قرآن . نقش و تاثیر آن در نسل جوان  و بویژه دانش آموزان ،  ارایه دادند .

 در ابتدای این جلسه آقای موحدی نژاد مدیر مؤسسه ضمن تبریک دهه مبارک کرامت و میلاد با سعادت حضرت علی بن موسی رضا علیه السلام  ،مطالبی در  شرایط  زمانی و سخت گیری  های حکومت بنی عباس که بشدت سادات علوی را قتل و عام می کردند  و تدابیر و اقدامات  حضرت امام  رضا علیه السلام  برای  حفظ  جان و جایگاه  سادات  علوی مطالبی را اشاره کردند .  

 وی  سپس  با این سوال که چرا  دنیای غرب و دشمنان  اسلام  با این همه  پیشرفت  در علم و دانش وفناوری  , قرآن ما را آتش می زند .  در حالی که   در هر کجا که کتابی را قبول ندارند  او  نقد  می کنند که این کتاب وجود دارد و این معایب و مشکلات نیز دارد . برای این قرآن را آتش می زنند که  اساس و هویت ما مسلمانان قرآن است . اساس دین ، فکر ، اندیشه و  زندگی ما قرآن است  چون نمی توانند با قرآن مقابله کنند  او را آتش می زنند .

 

آقای موحدی نژاد در بخش دیگر سخنان خود به علت ماندگاری برنامه درسهایی از قرآن  به مدت 40 سال  اشاره نمود  و گفت علت این ماندگاری که در هیچ یک از برنامه های تلویزیون  تا بحال سابقه نداشته است  . به این جهت است  که این برنامه بر گرفته از قرآن  است و  قرآن یک منبع تمام نشدنی ، بر اساس وحی است و کهنه نمی شود  .

 

 وی گفت هدف از این نشست و هم اندیشی  کمک گرفتن از دانش آموزان  در سطح مدارس  در جهت  اجرای هر بهتر مسابقه هفتگی درسهایی از قرآن ، جذب بیشر آنان  می باشد .

 در ادامه این جلسه برخی از والدین و دانش آموزان  ضمن  قدر دانی و تقدیر از زحمات 40 ساله حاج آقا  قرائتی  ،نقطه نظرات خود را در باره درسهایی از قرآن بیان کردند . که به طور خلاصه به موارد ذیل اشاره می شود:

 1. در این برهه از زمان که برای فرزندان ما از طریق فضای مجازی دام های گسترده و خطرناک  تدارک دیده شده  ،وجود برنامه درسهایی از قرآن  ضروری و اجتناب ناپذیر است
 2. برنامه های درسهایی از قرآن  به دلیل جذابیت و مطالب کاربدی و مفید علاوه بر دانش آموز  اعضای خانواده  را به پای این برنامه  نشانده است
 3.  زمان پخش برنامه  هفته ای یکبار  بسیار کم و جوابگوی  نیازهای  نسل جوان و حتی خانواده  ها نیست .
 4.  برنامه های فرهنگی زمان بر است و انتظار زود بازه دهی نیست و این برنامه تاثیر بسزایی در گرایش جوانان به قرآن و مطالعات مذهبی دارد .
 5.  با توجه به گسترش فضای  مجازی  در کشور و گرایش مردم به آن ، این برنامه هم بصورت  مجازی برگزار شود .
 6.  بخشی از برنامه های حاج آقا قرائتی به پاسخگویی به شهبات دینی  جوانان در قالب جلسات پرسش و پاسخ باشد.
 7.   توزیع  نامناسب کتاب آزمون نهایی  از نظر زمانی بین دانش آموزان.
 8. در سطح مناطق و مدارس اطلاع رسانی و تبلیغات  برای برنامه های درسهایی از قرآن وجود ندارد.
 9. حضور بیشتری در  شبکه های اجتماعی  داشته باشید .
 10. آزمون و مسابقه هفتگی درسهایی از قرآن از  روش سنتی و استفاده از برگ پاسخنامه خارج شده  و بصورت آنلاین در فضای مجازی برگزار شود .
 11.  برنامه درسهایی از قرآن استمرار و تداوم  یابد و همراه با نوآوری و تنوع  از لحاظ شکل اجرایی در مدارس  باشد.
برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید حساب کاربری