اللّهُمَ صَلّ عَلی فاطِمَه و اَبیها و بَعلها وَ بنیها وَ السّر المُستوَدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاط به عِلمُکَ

اخبار

  • ۱۱ شهریور، ۱۳۹۸
  • 3362
  • 0
    0
 
در جلسه مشورتی و کارشناشی موسسه  با حضور دکتر عنبری محقق و پژوهشگر
بررسی توسعه و کیفیت بخشی بیشتر به مسابقه هفتگی درسهایی از قرآن در مدارس

به گزارش  روابط عمومی  موسسه ترویج فرهنگ قرآنی شصت و نهمین جلسه شورای کارشناسی و مشورتی موسسه با حضور اعضا در روز شنبه نهم شهریورماه 98  با حضور مهمانان ویژه آقای  دکترعنبری  محقق و پژوهشگر، آقای بنائی رئیس اداره قرآن و آقای رمضانی کارشناس و مروج درسهایی از قرآن استان قزوین تشکیل شد.

درابتدای این جلسه  پس از تلاوت  آیاتی چند از کلام  مجید توسط قاری  ارجمند  جناب  بنائی ، حجت الاسلام و المسلمین موحدی نژاد مدیرعامل موسسه با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) گفتند:  نهضت عاشورا دارای یک ظاهر و باطن یا در واقع  هسته و پوسته است که پوسته آن همان شکل ظاهر عزاداری و ... است ولی هسته آن همان  مکتب ، راه ، سیره و منش و درسهای عاشورا حضرت اباعبدالله حسین است.جذابیت و شگفتیهایی  نهضت عاشورا و پیامدها و تبعات آن  در طول  تاریخ  همواره مورد توجه  بزرگان و شخصیتهای  مختلف  با سلائق و عقاید متفاوت بوده و هر که با توجه به توان و ظرفیتش از مکتب عاشورا درس گرفته است .

حتی شخصیت های غیر اسلامی مثل  مهاتما گاندی(رهبر استقلال هند): می گوید:  من زندگی امام حسین، آن شهید بزرگ اسلام را بدقت خوانده ام و توجه کافی به صفحات کربلا نموده ام و بر من روشن شده است که اگر هندوستان بخواهد یک کشور پیروز گردد، بایستی از سرمشق امام حسین پیروی کند. 

 سپس ایشان در ادامه سخنان خود به هدف  از  حضور مهمانان  عزیز  در جلسه اشاره کرد  و گفتند :  بحث ارزیابی از برنامه درسهایی از قرآن و میزان تاثیر پذیری  آن  و چگونگی توسعه و کیفیت بخشی برنامه  همیشه مورد تاکید بوده است و نتایج حاصله این تحقیق و ارزیابی می تواند  در توسعه و کیفیت بخشی  برنامه مؤثر  باشد .

در ادامه هریک از حاضرین در جلسه نقطه نظرات  خود را باره موضوع جلسه بیان کردند  و سپس  آقای دکتر عنبری با تشریح ابعاد و فرآیند ارزیابی از برنامه  آن را  بر سه محور محتوای برنامه ، فرایند اجرای برنامه و اثر بخشی برنامه متمرکزاست .

 در خاتمه  این نشست مشورتی و کارشناسی مصوب شد  به منظور توسعه ، کیفیت بخشی ، تقویت نقاط برجسته و قوت مسابقه هفتگی   درسهایی از قرآن با محوریت دانش آموزی، راهها و امکانات موجود بررسی  و نتیجه در قالب یک پژوهش علمی - تحقیقی ارایه گردد.

                 
برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید حساب کاربری