اللّهُمَ صَلّ عَلی فاطِمَه و اَبیها و بَعلها وَ بنیها وَ السّر المُستوَدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاط به عِلمُکَ

اخبار

  • ۱۳ شهریور، ۱۳۹۸
  • 3553
  • 0
    0

 رویکرد  برنامه هفتگی درسهایی از قرآن  به  موضوعات  دانش آموزی

برای اولین بار  از 52 برنامه هفتگی درسهایی از قرآن در طول سال  18 برنامه  با رویکرد دانش آموزی و متناسب با نیازهای آنان تهیه وپخش می شود  . 
  حجت الاسلام والمسلمین موحدی نژاد  مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآنی  در جلسه مروجان درسهایی از قرآن  روز سه شنبه 12 شهریورماه 98  با اعلام این خبر گفتند  در خواستهای زیادی از سوی  والدین دانش آموزان و مسئولین آموزش و پرورش  شده که با توجه  به اینکه بیش از  دو میلیون و پانصد هزار نفر در  دانش آموز در مسابقه هفتگی درسهایی از قرآن حجت الاسلام و المسلمین  قرائتی  شرکت می کنند  ،
بخشی از این  برنامه به موضوعات مورد نیاز دانش آموزان  و با حضور آنان تهیه و ضبط  شود .  از این  رو با حاج آقا قرائتی  طرح موضوع  شد . ایشان علی رغم اینکه  اذعان داشتند مخاطب برنامه درسهایی از قرآن عموم مردم  از هر قشر ، طبقه و گروه سنی هستند  ولی  با توجه به علاقه خاصی که به دانش آموزان دارند پذیرفتند  که از 52 برنامه  سالانه درسهایی از قرآن،  18 برنامه  با رویکرد دانش آموزی تهیه و ضبط باشد .

در این خصوص  با همکاری دوستان و همکاران عضو شورای مشورتی موسسه  که از پیشکسوتان فرهنگی و قرآنی  آموزش و پرورش هستند  تعدادی از عناوین و موضوعات  دانش آموزی  مطرح شد که از بین آنها  18 موضوع  انتخاب و در برنامه هفتگی تلویزیونی  درسهایی از قرآن  توسط حاج آقا قرائتی ارایه می شود .

 برای این منظور برای ضبط 18 برنامه با هماهنگی مروجان درسهایی از قرآن مناطق  2-12-14- و 16 شهر تهران  و شهرستانهای ورامین ، رباط کریم و بهارستان 2 هماهنگی لازم بعمل آمده  و بنا شده در هر یک از مناطق یاد شده با هماهنگی مروج درسهایی از قرآن منطقه ضبط یک یا دو برنامه درسهایی از قرآن  با حضور دانش آموزان واولیای آنان ،انجام شود  .

   

دراین جلسه آقایان ": امیری (مروج اداره کل شهرستانهای تهران ) ملکی (مروج اداره کل شهر تهران)  بختیاری ( مروج رباط کریم )کاظمی (مروج  ورامین ) و میرزائی( مروج بهارستان 2) طاها حسینی ( مروج منطقه 14) وخانمها : نیکرو( مروج منطقه 16) صدقی ( مروج منطقه 2) چاچه ای ( مروج منطقه 11) حضور داشتند .

 

برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید حساب کاربری