اللّهُمَ صَلّ عَلی فاطِمَه و اَبیها و بَعلها وَ بنیها وَ السّر المُستوَدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاط به عِلمُکَ

اخبار

  • ۱۱ آذر، ۱۳۹۸
  • 3335
  • 0
    0

حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محسن قرائتی:اقامه نماز در مدارس جدی گرفته شود.

 

جای خالی آموزش نماز در شبکه‌های تلویزیون / اقامه نماز در مدارس جدی گرفته شود.

به نقل از خبرگزاری شبستان از ساری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محسن قرائتی» چهارشنبه (۶ آذر) در پنجمین اجلاس استانی نماز استان مازندران که با موضوع نماز و مدرسه در اردوگاه شهدای دانش‌آموز بادله برگزار شد بابیان اینکه هر کمالی در نماز است مثل شیر مادر که تا دو سالگی بهترین غذا برای نوزاد است، گفت: انتخابات، مردمی بودن، مسواک، بهداشت، نظافت، زینت، نظم، عدالت، معاد، خورشید، ماه، ستاره، آب، خاک، یاد شهدا، انتخاب راه، زنده‌ها، مرده‌ها، ورزش، تغذیه، کمک به فقرا، زیبایی، حق حیوان، حق کودک، حق مردم، نشاط، توجه به کمالات، رنگ و… در نماز است؛ همه نیازهای انسان با اقامه نماز حل می‌شود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با ابراز گله مندی از کم‌کاری صداوسیما در بخش ترویج فرهنگ نماز، افزود: جایگاه نماز در بین برنامه‌های سیما کجاست. چند تا فیلم صداوسیما برای آموزش نماز تولید کرد. آموزش آشپزی در همه شبکه‌ها روی آنتن است. چرا آموزش نماز به کودکان و نوجوانان را تولید و از شبکه‌های تلویزیونی پخش نمی‌کنید.

حجت‌الاسلام قرائتی با تأکید براینکه باید کاری کنیم که صرف مقام دنیایی در آن دیده نشده باشد، گفت: هدایای تشویقی را برای بچه‌ها به‌شرط اقامه درست نماز و بدون غلط خواندن نماز بخرید.

وی بابیان اینکه دشمنان اسلام از نمازمی هراسند، گفت: امام حسین (علیه‌السلام) در روز عاشورا برای اقامه ۲ رکعت نماز شکسته برای ۳۵ کلمه ۳۰ تا تیر خورد.

حجت‌الاسلام قرائتی با اشاره به اینکه نماز در کنار همه اعمال آمده مثل نماز شکر، نماز باران، نماز طواف و…، اظهار کرد: در منابع دینی بسیار تأکید شده که وقتی نوزاد متولد می‌شود در گوش او اذان و اقامه گفته شود. نماز از زمان تولد تا مرگ با انسان است.

وی گفت: امام راحل فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند چون ما در نماز می‌گوییم خدا بزرگ‌تر است هرچه ایمان ما به خدا بیشتر بشود آمریکا هم در برابر ما خار و ذلیل‌تر خواهد بود.

حجت‌الاسلام قرائتی بابیان اینکه ما به نماز نرسیدیم. حق نماز آن‌گونه که شایسته است ادا نشد. بودجه نماز محدود است، بیان کرد: تمام روحانیونی که در ادارات حاضرند اگر در مدارس نماز جماعت بخوانند ده‌ها هزار نماز جماعت در مدارس به راه می‌افتد. نماز بچه‌ها باید برای ما مهم باشد. این اراده می‌خواهد.

وی خاطرنشان شد: نماز را جدی بگیرید. اوضاع نسبت به زمان طاغوت بهتر شده است اما با نقطه مطلوب خیلی فاصله‌داریم.

حجت‌الاسلام قرائتی به کارشکنی‌های استکبار در کشور اشاره کرد و گفت: سیلی می‌خوریم چون نماز را ضایع کردیم.

وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس بیش از ۹۵ درصد بچه‌هایی که به جبهه رفتند اهل نماز و مسجد بودند، افزود: مسجد و نماز کشور را بیمه می‌کند.

حجت‌الاسلام قرائتی با اشاره به اینکه اسماعیل (علیه‌السلام) و حضرت مریم (سلام‌الله علیها) خادم مسجد بودند، بر ضرورت به‌کارگیری جوانان و خانم‌ها در هیئت‌امنای مساجد تأکید کرد.

وی گفت: از اقامه نماز در مدرسه‌ها غافل نشوید. پزشک اطفال داریم اما آخوند اطفال نداریم. تبلیغ چهره به چهره را فراموش کردیم.

حجت‌الاسلام قرائتی بابیان اینکه برای خریدن هدیه از مناسبت‌های مذهبی استفاده کنید، افزود: باید به تشویق‌ها رنگ مذهبی دهید.

وی بر لزوم ارائه راهکار برای جذب دانش آموزان به نماز جماعت تأکید کرد و گفت: نماز را طولانی نخوانید با نمازگزاران خوش‌رو باشید فکر کنید چطور بچه‌ها نمازخوان و مسجدی شوند و بمانند.

برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید حساب کاربری