اللّهُمَ صَلّ عَلی فاطِمَه و اَبیها و بَعلها وَ بنیها وَ السّر المُستوَدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاط به عِلمُکَ

اخبار

  • ۱۴ دی، ۱۳۹۸
  • 3300
  • 0
    0

 

 تصویراخبار آموزش پرورشاخبار استانی

دیدار مدیر موسسه ترویج  ترویج فرهنگ قرآنی  با مدیر کل آموزش و پرورش  استان گیلان

در ابتدای این  دیدار آقای موحدی نژاد با قدرشناسی و تشکر از زحمات همه عزیزان در تعلیم و تربیت و ابلاغ سلام حاج آقای قرائتی به مدیر کل و همکارانشان خاطراتی از بازدید های انجام گرفته در سراسر کشور و اثرات  مشاهده شده این مسابقه  را بیان کردند .

 مدیر موسسه ترویج و فرهنگ قرآنی  با اشاره به سابقه این مسابقه  از  سال ۷۱  و شروع آن در تهران  از یک مدرسه  و توسعه آن به تمام مناطق تهران و سپس سایر استانها  اظهار داشتند که با توکل بر خداوند و یاری امام زمان (عج) و همکاری خوب و دلسوزانه مسئولین و مدیران و مجریان در آموزش و پرورش هم اکنون در سراسر کشور با جمعیت ۲.۵ میلیونی دانش آموزان در حال برگزاری ۲۸ دوره می­باشد.

حجت الاسلام  و المسلمین   موحدی نژاد فعالیت این مسابقه در استان گیلان را خوب ارزیابی کردند و بیان اینکه در استان  بر اساس آمار بالای ۷۰ درصد مدارس و ۵۰ درصد دانش آموزان تحت پوشش هستند  ادامه داد از سال جاری به جهت تقاضای کارشناس قرآن این مسابقه بصورت اختیاری در مقطع ابتدائی در کلاس ششم نیز در حال برگزاری می­باشد.

سپس مدیر کل محترم استان آقای جهان آرای  از حضور مسئولین موسسه تشکر و اشاره کردند کمتر کسی است که استاد  قرائتی و اثرات مباحث ایشان را نشناسد.کار ایشان در دنیا بی نظیر است و چهار دهه در حال انجام است و بسیاری از این دروس تاثیر گرفته اند و به شما تبریک می­گویم که هم نفس با این استاد هستید .

 ایشان  به تحلیل محتوایی تاکید کردند و گفتند خوب است یک تحلیل محتوایی از این برنامه داشته باشید که بیشتر مخاطبین استاد فرهنگیان جامعه هستند و استان گیلان نیز به جهت سابقه فرهنگی آن در این موضوع موفق بوده اند.

 آقای جهان آرای  در خاتمه سخنان خود از تمام همکاران که  در این عرصه چه در گذشته و چه هم اکنون  همکاری و مشارکت دارند تشکر کردند .

 در ادامه آقای موحدی نژاد جلسه ای صمیمی  با معاون پرورشی و فرهنگی و مجموع همکاران این معاونت در قرآن ،عترت و نماز داشتند .

در ابتدای این نشست  اقای صفائی رئیس اداره قرآن از حضور مسئولین موسسه تشکر کردند همچنین گزارشی از روند فعالیت مسابقه توسط آقای همتی کارشناسی قرآن اداره کل ارائه شد.

سپس آقای غریب  معاون پرورشی و فرهنگی ضمن خیر مقدم به مهمانان اظهار داشتند ؛سابقه بنده از ابتدا در مدرسه اجرای مسابقه درسهایی از قرآن بوده و ما کار استاد  قرائتی را به تنهائی یک موسسه فرهنگی می­دانیم و ما به فعالیت کنونی قانع نیستیم و باید گسترش یابد

سپس آقای موحدی نژاد با تشکر از مجموعه فعالیت های معاونت پرورشی و ابلاغ سلام استاد  قرائتی گزارشی از فعالیت موسسه بیان کردند.

 در ادامه  دیدارهایی از  برخی مناطق و مدارس  انجام  شد .

 دیدار با رئیس اداره  ناحیه یک  رشت ؛  آقای دکتر صفوی  ، معاون پرورشی آقای نظری ، مروج آقای علی نژاد

در این دیدار از تلاش مسئولین اداره و مجریان در مدارس تشکر شد  و مسئولین اداره کار های قرآنی را بسیار موثر و موفق دانستند .

دیدار از مناطق و مدارس:

حضور در دبیرستان دخترانه متوسط اول آرش اطمینان ، مدیر خانم سلطانی ، معاون پرورشی خانم فعال در این مدرسه فعالیت قرآنی خوب انجام می­شود  و سوابق و فعالیتهای قرآنی  پوشه بندی و بایگانی شده بودو  تابلو مخصوص درسهایی از قرآن در راهرو مدرسه نصب بود

مدیر مدرسه تقاضا داشت به مسئولین بگویید به پرورشی ها عنایت بیشتری  بشود و بسیار نیاز هست آقای موحدی نژاد وزیر جدید آموزش و پرورش را بسیار مثبت ، خوب و در راستای تقویت پرورشی بیان کردند.

با پنج نفر از دانش آموزان فعال در مسابقه صحبت شد یکی از دانش آموزان  گفت  درسهایی از قرآن از این جهت برای  من جالب است که استاد با استفاده از آیات قرآن مطالب امروز را بیان میکند.

بازدید از مدرسه ابتدائی شاهد فرحناز معصومی دخترانه ، با مدیریت خانم معصومی ، معاون پرورشی خانم مقدم و خانم پرناک و مربی پرورشی خانم روشنی : مدیر مدرسه اظهار داشت از اینکه میبینم از بالا به کار ما نظارت هست بسیار خوشحالم و در کار ما بسیار موثر است ما برای این مسابقات و همه فعالیت های قرآنی از ابتدا برنامه ریزی میکنم  و از هم اکنون هدایای تا پایان دوره را تهیه و در اختیار معاون پرورشی قرار دادیم. من معتقدم برای موفقیت در دروس دیگر باید به فعالیت های قرآنی اهمیت داد و به آن بهاء ویژه دهیم تا دانش آموز در دروس دیگر خود نیز موفق شود . معاون پرورشی مدرسه از برگزاری مسابقه در مقطع ابتدائی آزمون های دیگر داریم و مشکلی برای دانش آموزان نخواهد بود.

بازدید از مدرسه دخترانه شیخ فضل الله نوری دوره اول متوسطه  این مدرسه با فعالیت خوب و تشویق دانش آموزان تا حد زیادی موفق به جذب آنان در برنامه های پرورشی از جمله مسابقه درسهایی از قرآن گردیده  است .

دراین دیدار حاج آقای موحدی نژاد ضمن تشکر از زحمات مسئولین مدرسه در جمع دانش آموزان آنان را به اُنس هر چه بیشتر با قرآن تشویق نمود  و با بیان این گفته استاد قرائتی مبنی بر اینکه دانش آموزان جمهوری اسلامی باید با دو بال حرکت کنند ؛کسب علم و دانش  در بالا ترین رتبه و انسان خوب و با اخلاق و متدین بودن . در پایان به فعالان عرصه نماز و قرآن هدایایی اهدا کردند.

حضور در شهرستان رضوان شهر آقای گواهی رئیس اداره ، آقای شکوری معاون پرورشی و مروج قرآن آقای دهقانی

در این دیدار معاون پرورشی اداره آقای شکوری شبکه های مجازی را رقیب کار های فرهنگی عنوان کردند و اشاره کردند ما باید برای مقابله و موفقیت دارای ابتکار و راهکار های جدید باشیم و این هنر ماست.

همچنین مروج قرآن آقای دهقان معتقد بود باید در ابتدائی سرمایه گذاری کرد حتی از پایه های پایین تر از ششم ابتدائی که بسیار موثر خواهد بود و گفت که خیلی از دانش آموزان ابتدائی برنامه استاد را با اولیا خود مشاهده می کنند.

حضور در دبیرستان نمونه دولتی تاجگردون دخترانه شهرستان لاهیجان مدیر خانم پیرنه ، معاون پرورشی خانم اسداللهی

با چند دانش آموز فعال صحبت شد و هدایایی به این عزیزان اهدائ گردید سپس آقای موحدی نژاد جهت تقویت و ایجاد انگیزه بیشتر و تقویت فعالیت های قرآنی در مدرسه توصیه ها و نکاتی را مطرح کردند و از تلاش های مسئولین قدردانی نمودند.

 

برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید حساب کاربری