اللّهُمَ صَلّ عَلی فاطِمَه و اَبیها و بَعلها وَ بنیها وَ السّر المُستوَدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاط به عِلمُکَ

اخبار

  • ۰۵ بهمن، ۱۳۹۸
  • 3453
  • 0
    0

دیدار مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآنی با مدیر کل  آموزش و پرورش  استان کرمانشاه 

 

آقای موحدی نژاد مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآنی با حضور در دفتر مدیر کل آموزش و پرورش  استان کرمانشاه  آقای یزدان پناه ضمن ابلاغ سلام استاد قرائتی وتبریک میلاد حضرت زینب (س) از زحمات و تلاش های آموزش و پرورش در  اجرای مسابقه هفتگی دانش آموزی  در مدارس استان تقدیر و تشکر کردند  و خواستارپی گیری چگونگی  و کیفیت برنامه درسهایی از قرآن در بازدیدهای منطقه ای  و جلسات  از سوی مدیر کل  شدندو تاکید کردند همین بیان شما بسیار تاثیر گذار و تقویت کننده مسابقه در سطح استان خواهد شد.
 آقای یزدان پناه مدیر کل  آموزش و پرورش استان ضمن خیر مقدم اظهار داشتند از زمان دانشجویی با دروس استاد  قرائتی آشنا بودند و اذعان کردند که اعتقادم این است که هر کس درس ایشان را مشاهده کند حتما بهره می­برد . مباحث استاد آسان و متنوع است و  همه گروه های سنی   می توانند از مباحث استاد استفاده کنند.
  وی اشاره  کرد تلاش داریم که در این برنامه جذب حداکثری داشته باشیم . ما دراین راه هیچ مِنَتی نداریم و وظیفه ما می باشد این تاثیر گذاری ها تا سطح مدارس و منازل ما میرود.
ایشان از امام جمعه محترم استان حضرت آیت الله علما نیز به جهت حضور همیشگی ایشان در مدارس و تقویت کار های آموزش و پرورش نیز تشکر کردند.
 در ادامه  دیدار از استان از نواحی ۲ و ۳  شهر کرمانشاه و مناطق محروم کرناچی ،جعفر آباد و شهرستان سنقر کلیایی با حضور در برخی از مدارس مجری طرح  حضور یافته و از مسئولین مدرسه  و دانش آموز ساعی  در برنامه درسهایی از قرآن تقدیر و تشکر کردند .
 گزارش اجمالی دیدار از  مناطق یاد شده :
دبستان دخترانه ابتدائی شاهد پروین زاد (ناحیه ۳)
 با مدیریت  خانم صیدی ، معاون پرورشی خانم دینی ، مربی پرورشی خانم به جو
معاون پرورشی با علاقه و دلسوزی و ابتکار توانسته است دو کلاس ششم ابتدائی را بطور کامل با همکاری معلمین دو کلاس تحت پوشش قرار دهند. ایشان با قرار دادن پی دی اف دروس هفتگی استاد و نوار صوتی درس استاد در اختیار معلمین ،تمامی دانش آموزان با توجه به سیستم هوشمند در کلاس هر هفته مطالب استاد را گوش می دهند و در مسابقه شرکت می­کنند. بعضی از دانش آموزان از مطالب هفتگی استاد در کلاس کنفرانس می­دهند و برای کلاس درس استاد درس را توضیح می دهند . در این مدرسه با تعداد زیادی از دانش آموزان شرکت کننده در مسابقه نیز گفتگو شد.
آنان اظهار داشتند که  اگر بعضی از مطالب استاد سخت باشد از والدین و بزرگتر ها کمک می گیریم.  و این برنامه ما را به بیشتر با قرآن آشنا  کرده است.
یکی دیگر از دانش آموزان در پاسخ به بهانه و عذری که بعضی به جهت درس و امتحان و نمره خود میگویند فرصتی برای مشاهده درس استاد نداریم گفت اگر ما برای تمامی کار های خودمان برنامه و برنامه ریزی داشته باشیم میتوانیم یک زمان هم برای درس استاد قرار بدهیم و هیچ مشکل و مانعی وجود ندارد.
 
دیدار با رئیس اداره آقای فرهنگیان و مروج قرآنی آقای زارعی ناحیه ۳
در این دیدار آقای موحدی نژاد از زحمات همه مسئولین در اداره تشکر کردند و با ابلاغ سلام استاد تلاش آنها را در راستای تعلیم و تربیت را ستودند قدردانی کردند و تاکید کردند اگر معتقدید درسهایی از قرآن برای دانش آموزان مفید است نسبت به تقویت هر چه بیشتر این برنامه و جذب حداکثری اقدام نمایید.
در ادامه رئیس اداره فعالیت های قرآنی منطقه را ارائه و هرگونه همکاری در این مسیر قرآن و اعتقادی را اعلام و از حضور مسئولین موسسه تشکر کردند.
مدرسه ابتدائی پسرانه قائم (ناحیه ۳)  با مدیریت آقای عبدالمحمدی و معاون پرورشی خانم صادقی
آقای موحدی نژاد برگزاری مسابقه بصورت اختیاری در دوره دوم ابتدائی پایه ششم را به درخواست همکاران آموزش و پرورش اعلام کرد و اظهار داشتند بسیاری از همکاران شما چند سالی است برگزاری مسابقه در ابتدائی را خواستارند که ما سال گذشته بصورت آزمایشی در چهار منطقه تهران و شهرستان های تهران برگزار کردیم که بسیار مورد استقبال قرار گرفت و بازخور آن نشان دهنده موفقیت آمیز بودن آن در سال جاری به تمامی استان ها اعلام شد که درصورت درخواست مدارس ابتدائی برگزاری آن در کلاس ششم ابتدائی مانعی ندارد که تا کنون با آمار دریافتی استقبال خوبی رو به رو شده است. مسئولین این مدارس نیز برگزاری مسابقه در ابتدایی را بسیار خوب  و با استقبال دانش آموزان عنوان کردند.
مدرسه دخترانه پانزده خرداد ناحیه یک کرمانشاه (منطقه محروم کرناچی)
 با مدیریت مدرسه خانم مومنی فر ، معاون پرورشی خانم بلندین مروج منطقه اقای خالوندی
مدرسه در محله فقیر نشین و محروم کرمانشاه بنام کرناچی قرار دارد . بعد از ورود به دفتر مدیر ابتدا صوت سوره حمد پخش شد و یکی از دانش آموزان متنی تاثیر گذاری مسابقه درسهایی از قرآن خواند و سپس مدیر خوش آمد گفت وگزارشی از فعالیت درسهایی از قرآن ارائه شد و از همکاری ما در مدرسه خصوصا معاونین تشکر کرد.
سپس آقای موحدی نژاد ضمن قدردانی از سلیقه خوب و ابتکار مدیریت مدرسه تشکر و توصیه هایی جهت جذب بیشتر دانش آموزان ارائه کردند و در پایان هدایایی به دانش آموزان فعال در مسابقه اهدا گردید.

 

دبیرستان دخترانه محدثه (ناحیه دو کرمانشاه)
با مدیریت خانم کهزادی ، معاون پرورشی خانم نظری  .این مدرسه نیز در محل محروم حاشیه کرمانشاه قرار دارد . ابتدا آماری از برنامه مسابقه و شرکت کنندگان ارائه شد. سپس آقای موحدی نژاد چند راهکار جهت جذب بیشتر دانش آموزان در مسابقه توصیه کردند و به چند نفر از دانش آموزان هدایایی اهدا گردید.
شهرستان سنقر و کلیائی و دیدار با مسئولین آموزش و پرورش؛آقای کیهانی رئیس اداره ، آقای صیفوری معاون پرورشی و آقای دانیاری مروج قرآن شهرستان .در این دیدار آقای موحدی نژاد از تلاش همکاران در آموزش و پرورش تشکر و قدردانی کردند و اهتمام بر این امر که تمامی مدارس شهرستان های تحت پوشش این برنامه هستند را بسیار جالب و موجب قدرشناسی دانسته و قدرشناسی کردند.
دبیرستان بقیه الله (سنقرو کلیائی)مدیر خانم واعظی  مربی پرورشی خانم سالاری
در این بازدید از زحمات همکاران در مدرسه تشکر شد و سپس به تعدادی از دانش آموزان هدایایی اهدا شد
حضور در مدرسه ابتدائی پردیس ۲ مدیر مدرسه خانم شاه ملکی و معاون پرورشی خانم صبوریان .در این مدرسه از مسئولین مدرسه و چگونگی استقبال دانش آموزان پرسیده شد نظر مسئولین مدرسه بسیار مثبت بود و برای ششم ابتدائی خوب و مناسب است.
معاون آموزشی معتقد بود حتی باید از پایه های چهارم و پنجم شروع کرد و اثرگزارتر میباشد با چند نفر از دانش آموزان صحبت شد درس استاد بسیار خوب و جالب عنوان کردند
دبیرستان دخترانه حضرت معصومه (س)
دیدار با دانش آموزان و اهدا هدیه به فعالان شرکت کننده در مسابقه وتقدیر و تشکر از مسئولین مدرسه و در خاتمه  حاج آقا موحدی نژاد جهت جذب بیشتر دانش آموزان در مسابقه چند توصیه و پیشنهاد ارایه دادند.
برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید حساب کاربری